Adviseur informatie-, gegevens- en document management

De wereld van informatiemanagement en daarmee het informatiebeheer verandert en ontwikkelt zich razendsnel.

Denk jij ‘kom maar op’ bij AI-producten zoals ChatGPT, veranderingen binnen de Microsoft producten, Wet Open Overheid en Wet Modernisering Elektronisch Bestuurlijk Verkeer, of vraagstukken als het inrichten van een E-depot?

Wil jij als adviseur informatie-, gegevens- en document management het digitale verkeer, gegevens- en documentmanagement van onze gemeente naar een hoger plan trekken?

Ja? Dan ben jij de adviseur die we zoeken!

Wat ga je doen?
Als adviseur ben jij DE partner voor de collega’s bij het organiseren en optimaliseren van informatie- en documentstromen binnen de gemeente. Geen dag is hetzelfde. In deze functie is het belangrijk om de laatste ontwikkelingen en innovaties op het gebied van informatie management en -beheer te volgen. Vervolgens vertaal je technologieën en methoden, om processen en informatiestromen te verbeteren naar praktische oplossingen voor onze organisatie. Daarbij neem je de collega’s van nature mee, want jij weet als geen ander: met techniek is veel mogelijk, maar het zijn uiteindelijk altijd de mensen die het succes bepalen met de manieren waarop ze werken en met informatie omgaan.

Met ons project Gorinchem Duurzaam Digitaal hebben we grote stappen gemaakt in het digitaal bewaren en ontsluiten van onze informatie en documenten. Nieuwe ontwikkelingen zoals AI , Microsoft Co-pilot en nieuwe wetgeving maakt dat we, om onze visie richting te geven, nieuwe afwegingen en keuzes moeten maken.

We hebben jouw expertise nodig om de uitdagingen vorm te geven, ten uitvoer te brengen en te voorzien van de juiste prioriteiten.

 • Je geeft advies en ontwikkelt beleid voor de informatievoorziening en doet zowel gevraagde als ongevraagde verbetervoorstellen met betrekking tot Informatiebeheerprocedures en -processen;
 • Je neemt samen met je collega's de organisatie mee in nieuwe werkwijzen welke aansluiten op de nieuwe ontwikkelingen;
 • Je neemt deel aan relevante projectteams (in- en extern) en fungeert als sparringpartner op het gebied van digitale informatie en document voorziening;
 • Je bent op de hoogte van de nieuwe wet- en regelgeving op het gebied van informatiebeheer, zoals de nieuwe archiefwet en de Wet Open Overheid en ondersteunt dergelijke implementatietrajecten in de organisatie;
 • Als adviseur binnen het cluster Document en Informatie Beheer, werk je nauw samen met de informatiemanager en de CISO van onze gemeente;
 • Je bezit uitstekende plannings- en organisatievaardigheden, weet hoe je anderen kunt overtuigen, motiveren en inspireren;
 • Je overziet strategische veranderingen en anticipeert hierop. Je neemt informatiebeheer en de I&A collega’s mee in deze ontwikkelingen en draagt het uit aan de organisatie.

Opleiding en ervaring van onze ideale kandidaat:

 • Je beschikt over minimaal HBO werk- en denkniveau op het gebied van Informatie, Document en Archiefbeheer; Informatie Management of Business en IT Management;
 • Je hebt een ruime ervaring als professional in dit vakgebied;
 • Je hebt een innovatieve kijk op informatiebeheer en digitaliseringsvraagstukken;
 • Je bent proactief en een goede sparringpartner;
 • Je bent enthousiast, analytisch en kunt structuren;
 • Je leert graag en staat altijd open om extra kennis op te doen.

De beloning

 • Dit is een mooie functie voor iemand met lef, die energie krijgt van het verkennen van de mogelijkheden van het vakgebied Informatie management;
 • Het salaris valt in schaal 10 en bedraagt € 5.247,- met doorgroei mogelijkheden naar schaal 11, en deze bedraagt dan € 5.997,- max. Deze bedragen zijn bruto per maand op basis van 36 uur per week;
 • Dat wordt aangevuld met een vrij besteedbaar keuzebudget van 17,05% (incl. vakantiegeld en eindejaarsuitkering). Je kunt dit budget flexibel inzetten;
 • Verder bieden wij een reiskostenregeling, de mogelijkheid om je reiskosten fiscaal uit te ruilen en bouw je een ABP keuzepensioen op;
 • Gemeente Gorinchem kent een prettige, inclusieve werkcultuur, een omgeving waarin iedereen zich welkom en gewaardeerd voelt en gelijke kansen krijgt. We hebben een brede kijk op alles wat in onze samenleving speelt en staan open voor ieders individuele mening;
 • Blijven leren; dat vinden we belangrijk. Iedere werknemer krijgt volop kansen om zichzelf te ontwikkelen en te groeien. Dat komt ten goede aan jezelf en aan ons hele team als gemeente Gorinchem. Met een hoog en actueel kennispeil kunnen we inspelen en anticiperen op veranderingen;
 • En als laatste, maar niet minder belangrijk: het is de locatie die het ‘m doet. Werken in en voor de mooiste vestingstad van Nederland en onderdeel van het werelderfgoed Nieuwe Hollandse Waterlinie. Gorinchem, need we say more?

Informatie
Mocht je twijfelen of je aan alle vereisten voldoet, maar de uitdaging herkent? We dagen je graag uit: Vertel ons ‘gewoon’ waarom jij onze gewenste kandidaat bent. En anders, bel even of stuur een berichtje.

De eerste stap is aan jou: stuur ons je motivatiebrief en cv middels de sollicitatiebutton. Wil je meer gedetailleerde informatie? Bel gerust met Ron Oostrum, teammanager Informatie en Ondersteuning, 0183-659 250). Ook onze P&O-adviseur Femke van Klei, staat je graag te woord 0183-659282.

Om in dienst te treden bij de gemeente Gorinchem is een Verklaring Omtrent Gedrag vereist.

Let op: Interne kandidaten hebben voorrang op premiekandidaten. Voor premiekandidaten en personen die niet in dienst zijn van de gemeente Gorinchem geldt vooralsnog een arbeidsovereenkomst van een jaar met mogelijk uitzicht op een vast dienstverband.

Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.