Beleidsmedewerker Economie - Binnenstad

Als Beleidsmedewerker Economie werk je samen met ambitieuze ondernemers en samenwerkingspartners aan vernieuwing van onze mooie stad Gorinchem. Een stad vol kansen waar de geschiedenis volop zichtbaar is en tevens ruimte is voor innovaties. Daarbovenop, Gorinchem is in 2021 benoemd tot ‘Allermooiste vestingstad’, een stad waarin geschiedenis en bedrijvigheid samen optrekken.
 
Jouw werk
Gorinchem scoort hoog op de ranglijst van Economische Toplocaties in Nederland en is door de ANWB in 2021 uitgeroepen tot ‘Allermooiste vestingstad’. Voor jou als Beleidsmedewerker Economie - Binnenstad biedt dit een mooie uitgangspositie. Voor onze binnenstad ontwikkel je integraal beleid en voer je projecten uit op het gebied van economie, vestigingsklimaat, profilering, duurzaam ondernemen en innovaties. 
 
Je bent extern het eerste aanspreekpunt voor economische ontwikkeling met als aandachtsveld de binnenstad. Je bouwt aan relaties en stemt de doelen en ambities van zowel de gemeente als die van ondernemers en samenwerkingspartners op elkaar af. 
 
Gorinchem is een historische vestingstad waar veel gebeurt: in onze diverse horeca, met tal van culturele activiteiten, authentieke retail, veel toerisme, en de bedrijvigheid in de haven. Met aandacht van buiten, promotiemogelijkheden en een grote naamsbekendheid. Zo ben je als beleidsmedewerker economie bijvoorbeeld accounthouder voor Gorinchem Citymarketing. Jouw verantwoordelijkheden zijn verder:
 • Je bent accountmanager voor de retail in Gorinchem. Je weet wat er speelt onder ondernemers. Samen met de accountmanager bedrijven geef je het accountplan van de gemeente verder vorm.
 • Je gaat het ondernemersinitiatief in de binnenstad en overige winkelgebieden stimuleren en faciliteren.
 • Je bent accounthouder voor de BIZ (Bedrijven Investerings Zone) voor de binnenstad van Gorinchem die in 2022 geactualiseerd gaat worden.
 • Als projectleider werk je aan economische en toeristische projecten: ‘uitvoeringsplan mooiste vestingstad’.
 • Je zit in het projectteam ‘Verkleinen Kernwinkelgebied’ waarmee we de kwaliteit van de binnenstad willen verhogen. 
 • Je schrijft beleidsnotities, zorgt voor interne afstemming van economische ontwikkelingen met alle beleidsvelden die ze raken en haakt collega’s aan op de externe ontwikkelingen. 
 
“SAMEN met de stad maken we Gorinchem INSPIREREND voor inwoners, ondernemers en bezoekers”
 
Jouw profiel
We zoeken een Beleidsmedewerker Economie - Binnenstad die gemakkelijk relaties opbouwt met externe partijen. Je kent dan ook binnen korte tijd de ondernemers en eigenaren in de binnenstad en trekt diverse projecten in samenhang met stakeholders. Je kunt als geen ander beweging aansturen, en initiatieven verder brengen. Verder breng je het volgende mee:
 • Je hebt een hbo+- werk- en denkniveau, met aantoonbare kennis van één van de beleidsvelden Economie, Ruimtelijke Ordening of Openbare Ruimte;
 • Je hebt relevante werkervaring met het faciliteren van ondernemersorganisaties of andere externe samenwerkingsverbanden;
 • Je hebt ervaring met economie, recreatie en toerisme, affiniteit met dynamische (centrum)gebieden is een pre;
 • Je bent goed in het werken in een spanningsveld tussen politiek en externe partijen, dit doe je door positief betrokken te zijn;
 • Je toont eigenaarschap, je handelt vanuit de volle breedte van de opgave;
 • Je zorgt voor overzicht en bent communicatief vaardig, zowel mondeling als schriftelijk.
Jouw team
Met veel enthousiasme en trots werken we met ons team Toerisme, Cultuur en Economie, bestaande uit 20 personen, aan de vestingstad Gorinchem. Wat ons typeert? We zijn tegelijk doeners en beleidsmakers. We komen graag ons kantoor uit om mensen te ontmoeten. We zijn warm, informeel, bevlogen en betrokken. Als beleidsmedewerker economie - binnenstad ga je nauw samenwerken met onder andere de senior beleidsmedewerker economie, de accountmanager bedrijven, de opgavemanager, de beleidsmedewerker recreatie/toerisme en het team dat werkt aan de kwaliteitsimpuls van de binnenstad. We zoeken actief naar kansen, werken samen met lokale ondernemers en regionale overheden en creëren randvoorwaarden voor een optimaal vestigingsklimaat. 
 
Ons aanbod
Natuurlijk bieden we een unieke werkomgeving in onze vestingstad Gorinchem. Daarnaast bieden we een grote dosis vrijheid in ons werk, zo presteren we optimaal. We bouwen daarbij op de collegialiteit van ons team. Daarbovenop bieden we:
Een dienstverband voor 1 jaar met zicht op een vast contract voor 36 uur;
 • Een salaris tussen € 4.494,- en € 5169,- (schaal 10/11) bruto per maand, o.b.v. een 36-urige werkweek, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring;
 • Dit salaris wordt nog verhoogd met 1,5% en op 1 april 2022 met 2,4%.
 • Prima mogelijkheden om plaats- en tijd onafhankelijk te werken; 
 • Een vrij besteedbaar keuzebudget van 17,05% (vakantiegeld, levensloopbijdrage en eindejaarsuitkering);
 • Een werkplek op loopafstand van het station. 
 • Openbaar vervoer volledig vergoed.
 • Een telefoon en de keuze voor een laptop of iPad;
 • Aansluiting bij ABP-keuzepensioenfonds;
 • Ruime mogelijkheden om jezelf zowel op professioneel vlak als persoonlijk te ontwikkelen.
Jouw stad
Wil jij onze levendige vestingstad ontdekken en is de functie van Beleidsmedewerker Economie - Binnenstad echt iets voor jou? Solliciteer dan eenvoudig met cv en motivatie. We hebben onze agenda's vast voor je vrij gemaakt op 3 februari voor een eerste gesprek. De tweede gespreksronde is gepland op 10 februari. We hopen je daar te ontmoeten!
 
Voor meer informatie kun je contact opnemen met Devie de Ronde, teammanager Toerisme, Cultuur en Economie, via telefoonnummer 0183-659426. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je contact opnemen met de afdeling Advies, P&O adviseur, Lilian van Dijk via telefoonnummer 0183-659274.