Buitengewoon Opsporingsambtenaar (BOA), taakaccent Jeugd

De organisatie
De gemeente Gorinchem is volop in beweging waarbij vertrouwen, verantwoordelijkheid, openheid en samenwerking centraal staan. Werken bij de gemeente Gorinchem betekent denken in kansen en mogelijkheden, zaken oppakken en de handen uit de mouwen steken.

De medewerker
Wij werken met onze medewerkers aan een positieve, proactieve en professionele organisatie. Met de kernwaarden ‘vertrouwen’ en ‘verantwoordelijkheid’ bouwen wij aan een werkomgeving waarin we de verantwoordelijkheid voelen en nemen, vakoverstijgende samenwerking vanzelfsprekend is en waarin er vertrouwen is. Denken in kansen en het goede doen waarbij fouten maken mag. Daarvoor zijn de kernvaardigheden ‘klantgerichtheid’, ‘dialoog voeren’ en ‘feedback geven’ van belang.

Het team
Jij komt straks te werken binnen het team Veiligheid en Toezicht. Het team bestaat uit collega’s werkzaam binnen Toezicht en Handhaving, Openbare Orde en Veiligheid, APV & bijzondere wetten. Het onderdeel Toezicht en Handhaving bestaat uit een team van boa’s (domein 1). Een divers team met ambitie, humor en mooie opgaves voor de gemeente Gorinchem.

Bij de gemeente Gorinchem zoekt het team Veiligheid en Toezicht een:

Buitengewoon Opsporingsambtenaar (BOA), taakaccent Jeugd
36 uur per week

Wat ga je doen?
Ben je maatschappelijk betrokken, en wil jij in jouw werk het verschil maken voor de inwoners van Gorinchem en met name de jeugd/jongeren in Gorinchem? Heb je affiniteit met jeugd en jeugdproblematiek? Ben jij benaderbaar en leg je makkelijk contact? Dan zijn wij op zoek naar jou!

“Jij draagt in deze nieuwe functie binnen de gemeente Gorinchem bij aan de leefbaarheid en veiligheid van burgers, ondernemers en bezoekers van Gorinchem. Je gaat werken in een dynamisch werkveld met een doelgroep vol uitdagingen. Onze jeugd kan zowel slachtoffer als dader zijn van onveiligheid(sgevoel). Jij hebt oog voor die beide aspecten.” Erik Berkhout, teammanager Veiligheid en Toezicht

Als onze toekomstige Jeugdboa bij team Veiligheid en Toezicht ben jij het visitekaartje van de stad, met name voor onze jeugd. Jij levert een zichtbare èn onzichtbare bijdrage aan de leefbaarheid in onze stad en legt makkelijk en veelvuldig contact met onze jongste inwoners.

 • Je maakt laagdrempelig contact (de-escalerend) en spreekt onze jeugd aan waar nodig;
 • Je brengt met de collega’s en samenwerkingspartners jeugdgroepen in beeld, monitort deze en je draagt eventueel bij aan de vervolgaanpak;
 • Je houdt je actief bezig met zicht krijgen op jeugd in de openbare ruimte en het signaleren van overlastgevend of problematisch gedrag;
 • Je signaleert trends en (zorgelijke) ontwikkelingen onder de jongeren (zowel fysiek als digitaal) en legt hierover contact met jouw (beleids-)collega’s van de gemeente;
 • Je legt voor jouw werkzaamheden verbinding met partners zoals de politie en het jongerenwerk;
 • Je beantwoordt vragen van collega’s en dient als sparringspartner, met name voor vragen over de jongeren-doelgroep;
 • Je bent in staat om voorlichtingen te geven of voor kleine groepen te spreken;
 • Je werkt met ons actief aan de doorontwikkeling van deze functie;

Naast het onderwerp jeugd werk je regulier als Boa van de gemeente en wordt je ook ingezet voor andere regelmatig terugkerende taken, meldingen en acties. Bij grootschalige evenementen kun je natuurlijk altijd met een schuin oog naar jouw jeugd blijven kijken.

Wat breng je mee?

 • Je hebt een geldig diploma Buitengewoon Opsporingsambtenaar inclusief bijbehorende permanente her- en bijscholing en/of je hebt een HTV-afgeronde opleiding;
 • Je beschikt over een RTGB-certificaat (categorie 3);
 • Je hebt eerdere werkervaring als BOA bij een gemeente;
 • Jouw aantoonbare ervaring met jeugd/jongeren is een pré;
 • Je beschikt over uitstekende mondelinge en schriftelijke communicatieve vaardigheden in het Nederlands, waarbij je snel kunt schakelen naar de juiste toon afhankelijk van wie je tegenover je hebt;
 • Jouw basiskennis van de diverse vakgebieden waarmee het team Toezicht en Handhaving zich bezighoudt is up to date en je kennis van relevante wet- en regelgeving, gemeentelijke voorschriften en richtlijnen zijn actueel;
 • Je bent een echte netwerker, zowel intern als extern, en je kunt jouw netwerk onderhouden en uitbreiden;
 • Je kunt zelfstandig werken en hebt een groot probleemoplossend vermogen;
 • Je beschikt over bestuurlijke sensitiviteit en weet wanneer je tijdig moet escaleren.

Verder ben je representatief, stressbestendig, flexibel en zowel mentaal als fysiek in goede conditie.
Het is daarnaast fijn als je in bezit bent van een rijbewijs B en een opleiding hebt gevolgd in het kader van de Alcoholwet.

Wat bieden wij jou?
Een relatief nieuwe, leuke en uitdagende functie waarbij je binnen een team van collega’s zelfstandig opereert.

Een dienstverband voor de duur van één jaar met daarna de mogelijkheid voor een contract voor onbepaalde tijd. Het salaris voor de functie van boa bedraagt maximaal € 3.784,- (uitloopschaal 7). Afhankelijk van je ervaring kan je in de aanloopschaal 5 (max. € 3.327,-) dan wel functionele schaal 6 (max. € 3.481,-) worden geplaatst. Deze bedragen zijn bruto per maand.

Daarnaast krijg je de beschikking over een individueel keuzebudget (IKB) van 17,05% bruto per maand en ontvang je ook een onregelmatigheidstoeslag. Je IKB bevat onder andere de vakantietoelage, eindejaarsuitkering, de levensloopbijdrage en omgerekend extra verlof. Je kunt je eigen budget flexibel inzetten. De gemeente Gorinchem voorziet in een reiskostenregeling en de mogelijkheid om je reiskosten fiscaal uit te ruilen. Je bouwt een ABP keuzepensioen op.

Volg kosteloos via onze Gorinchem Academie diverse trainingen en werk verder aan je eigen ontwikkeling!

Wil je meer weten?
Voor meer informatie over de inhoud van de vacature kun je bellen met Erik Berkhout, teammanager Veiligheid en toezicht op telefoonnummer 06-50194245. Voor andere vragen kun je bellen met Sonja Sterk, P&O adviseur, op telefoonnummer 0183-659273.

Kandidaten moeten een Verklaring Omtrent Gedrag Politiegegevens (VOG-P) kunnen overleggen. Een referentiecheck maakt onderdeel uit van de procedure.

Enthousiast geworden?
Stuur dan je brief en CV via de link. Aan deze werving zit geen termijn verbonden. Zodra een geschikte kandidaat gevonden is wordt de vacature gesloten.

Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.