Adviseur bestuurscommunicatie (36 uur)

Heb jij niet alleen oog voor het nieuws van morgen, maar ook voor strategie en impact op lange termijn? Ken je het communicatievak als geen ander en zie jij in een oogopslag wat wel en niet relevant is voor onze inwoners? Reageer dan snel!

Wat ga je doen?
Als adviseur bestuurscommunicatie werk je op het snijvlak van bestuur, organisatie en de inwoners, maatschappelijke instellingen en bedrijven in onze gemeente. In deze functie coördineer jij de communicatie in de portefeuilles van de burgemeester en een wethouder.
Je adviseert over de positionering van onze gemeente in de samenleving. Herkenbaarheid, transparantie en betrouwbaarheid zijn daarin leidend. Je vertaalt de strategische visie op communicatie naar de thema’s van het college richting heldere communicatieboodschappen. Je gebruikt de mogelijke middelen effectief in je mediastrategieën. Waar nodig schakel je soepel van strategisch niveau naar tactisch en operationeel advies.
Je bent voor de burgemeester en een wethouder de strategisch communicatieadviseur en woordvoerder. Dat betekent dat de openbare orde en veiligheid, representatie en de fysieke ruimte binnen jouw scope vallen. Je bent flexibel in je werktijden en 24/7 aanspreekbaar als dat nodig is bij bv. crisissituaties. Vanuit het vakgebied communicatie ben jij de sparringpartner voor de bestuurders en draag je met jouw visie en expertise bij aan de ontwikkeling van het team advies/communicatie. Bij representatie-activiteiten adviseer en ondersteun je de bestuurder. Hiervoor werk je samen met de kabinetsmedewerker. Je voert een actief communicatie- en persbeleid uit waardoor je inwoners en media snel en laagdrempelig informeert. In voorkomende gevallen ben je de woordvoerder namens het bestuur. Hierin trek je op met de bestuursadviseur en strategisch adviseur openbare orde.

Wat breng je mee?
Je hebt een hands on-mentaliteit, zelf acties oppakken is geen probleem. Je bent in staat om consistent en planmatig aan het werk te gaan en hebt een proactieve instelling en weet mensen te stimuleren en motiveren. Je geeft eerlijke en opbouwende feedback, kan goed luisteren en begrijpt de context. Je bent een netwerker, werkt graag samen en je beschikt over uitstekende communicatie skills.
Crises, deadlines en tijdsdruk brengen je niet van de wijs maar doen je juist opleven in je werk. Dit alles met een gezonde dosis relativeringsvermogen en humor. Je bent analytisch, overtuigend en je beschikt over een creatief denkvermogen en zeer goede adviesvaardigheden. Je bent een echte teamplayer waarbij je jezelf verantwoordelijk voelt voor het resultaat van het team. Uiteraard heb je een goed ontwikkeld gevoel voor politiek-bestuurlijke verhoudingen.

Jouw nieuwe werkplek
De gemeentelijke organisatie is in ontwikkeling. Vertrouwen, verantwoordelijkheid, openheid én samenwerking staan centraal. Werken bij de gemeente Gorinchem betekent denken in kansen en mogelijkheden. Je komt dan ook terecht in een ambitieus en divers team. Samen met collega’s van communicatie, juridische zaken, P&O en inkoop vorm je team Advies. Communicatie bestaat uit 8 vaste professionals met de disciplines socials, web en communicatiemedewerkers en –adviseurs. Daarnaast hebben we ook een flexibele schil op de opgaves als bv. duurzaamheid en stedelijke ontwikkeling.

Het aanbod
Over bereikbaarheid hoef je je geen zorgen te maken. Het stadhuis zit pal naast het station, net buiten het historische centrum. Je komt te werken in een uitdagende omgeving en je krijgt alle ruimte om samen met je collega’s het verschil te maken. Je komt direct in dienst bij de gemeente Gorinchem voor in eerste instantie één jaar, met uitzicht op een vast dienstverband.

Je ontvangt een salaris in schaal 10 met mogelijke uitloopschaal 11 (max. € 5.372,- bruto,-) afhankelijk van je werkervaring. Verder bieden wij je flexibele werktijden, een Individueel Keuze Budget van 17,05% op jaarbasis (eindejaarsuitkering/vakantietoelage, levensloopbijdrage, verlof) en alle mogelijkheden om thuis te werken.

Wil je meer informatie?
Wil je meer informatie over deze functie, bel dan met Esther van den Dungen, teammanager Advies, 06 50039768. Voor overige vragen kun je bellen met Marianne Simjouw, Sr. HR-adviseur, 06 20010480.

Enthousiast? Solliciteer! 
Is deze functie iets voor jou? Solliciteer dan direct met je motivatie(brief) en cv. We hebben geen sluitingstermijn, maar bekijken direct iedere sollicitatie die binnenkomt en we nemen z.s.m. contact met je op.