Beleids- en procesmedewerker participatiewet

Heb jij affiniteit met de participatiewet en wil jij voor deze doelgroep van betekenis zijn? Ben jij een echte verbinder en investeer jij van nature graag in proactief samenwerken en strategisch partnerschap in de regio? Dan is de functie van beleids- en procesmedewerker participatiewet wellicht de volgende stap in jouw carrière!

Binnen team Samenleving van de gemeente Gorinchem is een vacature beschikbaar voor

Beleids- en procesmedewerker participatiewet
(28 tot 32 uur per week)

Wat houdt het in?
Jij bent hét aanspreekpunt van onze partner Avres, die voor onze gemeente de participatiewet uitvoert. Je bent lid van het kernteam waarin twee andere gemeenten en Avres onderdeel zijn. Vanuit Gorinchem coördineer je de deelname aan het gemeenschappelijke Ambitiedocument wat Avres aan het opstellen is. Jij spart intern met diverse afdelingen zoals financiën, juridische zaken, etc. om mogelijke kansen en risico’s tijdig voor het voetlicht te brengen, waarna je de wethouder adviseert op te nemen besluiten. Je bent een schakel tussen onze gemeente en Avres; zo zorg je dat beide partijen de juiste informatie hebben! Je draait je hand niet om voor gemeentelijke processen en weet hier tijdig op in te spelen, zodat de stukken tijdig aangeleverd kunnen worden aan het college en de gemeenteraad.

Wat vragen wij van jou?

  • Affiniteit met het sociaal domein (bij voorkeur participatiewet) en een uitstekende netwerker.
  • Een afgeronde opleiding op hbo-niveau.
  • Informatie vanuit wetten en regelgeving snel kunnen doorgronden en gemakkelijk vertalen naar beleidsvoorstellen.
  • Goede schriftelijke, communicatieve en onderhandelingsvaardigheden.
  • Gevoel voor politiek-bestuurlijke verhoudingen en hier energie van krijgen.

Verder is het fijn als je omgevingsbewust bent, beschikt over analytisch vermogen en als je initiatief durft te nemen. Maar vooral belangrijk; je bent een gezellige collega!

Voldoe je nog niet helemaal aan de bovengenoemde eisen, maar ben je wel op weg om hier te komen, dan nodigen we je ook uit om te reageren. Bij een wederzijdse match kunnen we verder kijken naar de mogelijkheden.

Wat bieden wij jou?
Bij de gemeente Gorinchem bieden we een fijne werkomgeving en uitdagend werk. We kennen een eigen Gorinchem Academy waarmee jij je verder kunt ontwikkelen op persoonlijk en/of professioneel gebied. Specifiek in deze functie bieden we je het volgende:

  • In eerste instantie krijg je een tijdelijk dienstverband voor de duur van één jaar. Natuurlijk is de intentie om bij goed functioneren je contract te verlengen.
  • Afhankelijk van je kennis en ervaring word je ingeschaald in de aanloopschaal van de functie, schaal 9 (max.€ 4.208,-) of functieschaal 10 (max. € 4.671,-) van de Cao Gemeenten. Alle bedragen zijn bruto per maand bij een fulltime dienstverband, van 36 uur per week.
  • Een Individueel Keuzebudget (IKB) van 17,05% van je brutosalaris. Dit budget komt bovenop je maandsalaris en bevat onder andere de vakantietoelage, eindejaarsuitkering en de levensloopbijdrage. Dit extra salaris wat je aanvullend opbouwt, kun je flexibel inzetten. Je kunt het uit laten betalen, er extra verlof voor kopen, het gebruiken voor de aanschaf van een fiets of voor het volgen voor een studie.
  • Flexibiliteit! We hebben flexibele werktijden en werken hoeft ook niet altijd vanuit kantoor; we werken hybride. Net wat voor jou prettig is.

Wie zijn wij?
Jij komt te werken binnen het team Samenleving. Het sociaal domein is volop in beweging en staat voor stevige opgaven; landelijk en regionaal belegde taken zijn meer lokaal gekomen. We bekijken hoe we de zorg en ondersteuning voor onze inwoners nog slimmer kunnen organiseren en hebben ook specifiek oog voor het domein jeugd. We willen preventief werken. Voorkomen is beter dan verhelpen!

Wil je solliciteren?
Solliciteer direct met je motivatie(brief) en cv.

Wil je meer informatie?
Heb je vragen over de functie dan kun je terecht bij Nicole van der Hoest-Matto, teammanager Samenleving, via telefoonnummer 06-50039741. Voor informatie over de sollicitatieprocedure kun je contact opnemen met Henri van Bennekom, Adviseur Personeel & Organisatie, via telefoonnummer 0183-659277.